top of page

Výběr povrchu

Aby byla stúpa neodmyslitelnou součástí Vašeho domova, je důležité, aby se do Vašeho interiéru hodila. Nejvhodnější, ale také nejnáročnější je zlacení plátky zlata, které je jednak posvátným kovem, ale také zvyšuje duchovní hodnotu celé stúpy. Další variantou může být barvení akrylovou barvou ve zlatém odstínu, nebo také čistě bílé provedení.

 

Po dohodě je možné vyrobit stúpu i v jiném provedení, například v postříbřeném pravým stříbrem, nebo barveném v jiných barvách. 

Čistě bílá

Barvená

Zlacená

bila stupa
barvena stupa
zlacena stupa

Stúpa nabarvená pouze bílou barvou je symbolem čistoty. Může být celá bílá, nebo v kombinaci bílý lví trůn a zlacená či barvená vrchní část stúpy. Lví trůn lze ozdobit barevnými kamínky z broušeného skla s vysokou brilancí.

Barvením stúpy krásně vyniknou symbolické ornamenty, sněžní lvi i další výzdoba stúpy. Akrylová barva ve zlatém odstínu v kombinaci s barevnými sněžnými lvy a květinami dodá stúpě jedinečný kontrast. Lví trůn je rovněž ozdoben kamínky z broušeného skla.

Zlacené ornamenty ve vysokém lesku společně s barvenými sněžnými lvy dodávají stúpě nejvyšší formu úcty. Zlato je symbolem vyšších hodnot a šlechetnosti, dává pocit drahocennosti všemu, na čem ulpí. Na zlacení tibetských stúp používáme třívrstvé ryzí plátkové 24 karátové zlato.

bila stupa 3

ČISTĚ BÍLÁ

barvena stupa 3

BARVENÁ

zlacena stupa 3

ZLACENÁ

bottom of page