Výstavy 8 typů tibetských stúp

Chtěli byste výstavu buddhistických stúp u Vás?

Máte vhodný prostor a chtěli byste vystavit všech 8 typů buddhistických stúp? Zavolejte nám nebo napište​. Stúpy jsou umístěné na dvou samostatných podstavcích o rozměrech 100 x 35 cm a součástí výstavy je i informační panel s bližšími informacemi o výstavě a jednotlivých stúpách.

USKUTEČNĚNÉ VÝSTAVY:

PRAHA    2.4. - 11.5.2019

Druhá výstava buddhistických stúp, která byla součástí Festivalu ProTibet 2019, tentokrát v pražském Tibet Open House se uskutečnila v termínu od 2. dubna do 11. května 2019.

Autoři Luboš Plch a Róbert Kekiš Vám prostřednictvím výstavy přiblížili symboliku buddhistických stúp, k jejichž ruční výrobě ve zmenšené podobě se dostali, když se vrátili po několika měsících z cest po jihovýchodní Asii.

Ohromení silou stúp z cest bylo původním záměrem vyrobit si plnitelnou stúpu domů pro sebe. Později se však vyvinula myšlenka s cílem pomoci přiblížit buddhistickou filozofii nenásilí a soucitu prostřednictvím stúp i k nám, na Západ. Takto postupně vzniklo všech 8 typů tibetských stúp, které jste měli možnost spatřit naživo v rámci Festivalu ProTibet 2019 v hlavní galerii Tibet Open House v Praze.

Letošní Festival ProTibet připomenul 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase a jeho výtěžek podpoří tibetské seniory prostřednictvím nadace The Dalailama Trust. Kompletní program festivalu najdete na stránkach MOST ProTibet: https://www.protibet.cz/festival-protibet-2019/

Závěrem chceme poděkovat organizaci MOST ProTibet a Tibet Open House, že nám umožnili výstavu realizovat. Děkujeme.

 

OLOMOUC    22.3. - 24.3.2019

Historicky první výstava Buddhistických stúp s přednáškou, která byla součástí Festivalu ProTibet 2019 v Olomouci.

Autoři Luboš Plch a Róbert Kekiš Vám prostřednictvím výstavy přiblížili symboliku buddhistických stúp, k jejichž ruční výrobě ve zmenšené podobě se dostali, když se vrátili po několika měsících z cest po jihovýchodní Asii.

Ohromení silou stúp z cest bylo původním záměrem vyrobit si plnitelnou stúpu domů pro sebe. Později se však vyvinula myšlenka s cílem pomoci přiblížit buddhistickou filozofii nenásilí a soucitu prostřednictvím stúp i k nám, na západ. Takto postupně vzniklo všech 8 typů tibetských stúp, které bylo možné spatřit naživo v rámci Festivalu ProTibet 2019.

Program byl následující:
PÁ 22.3.2019, 17:30 - zahájení výstavy
 
NE 24.3.2019, 18:00 - přednáška Vznik buddhistických stúp - 
Luboš Plch a Róbert Kekiš vyprávěli svůj příběh, jak se dostali k tvorbě buddhistických stúp.

Letošní Festival ProTibet připomíná 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase. Výtěžek letošního ročníku Festivalu ProTibet podpoří tibetské seniory prostřednictvím nadace The Dalailama Trust.

Závěrem chceme poděkovat organizaci MOST ProTibet, která nám umožnila výstavu realizovat. Děkujeme.

© 2018 by LPArt