Výstavy 8 typů tibetských stúp

vystavy stup

Chtěli byste výstavu buddhistických stúp u Vás?

Máte vhodný prostor a chtěli byste vystavit všech 8 typů buddhistických stúp? Zavolejte nám nebo napište​. Stúpy jsou umístěné na dvou samostatných podstavcích o rozměrech 100 x 35 cm a součástí výstavy je i informační panel s bližšími informacemi o výstavě a jednotlivých stúpách.

NEJBLIŽŠÍ VÝSTAVY:

Právě neprobíhá žádná výstava.

USKUTEČNĚNÉ VÝSTAVY:

PRAHA    únor 2020

Již po patnácté se v centru Prahy setkali příznivci kulturního a duchovního odkazu Tibetu, aby společně oslavili Losar – tibetský Nový rok.

Multikulturní festival proběhl v historických prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí. Oslava nabídla pestrý kulturní program pro širokou veřejnost všech věkových kategorií, včetně rodin s dětmi.

Na oslavě Losaru byly také všechny naše stúpy.

Děkujeme organizačnímu týmu Losaru, že nám umožnili zúčastnit se této oslavy, ze které výtěžek byl použitý na adopci tibetských dětí. Děkujeme.

HÜTTENBERG, Rakousko

říjen – listopad 2019

První zahraniční výstava buddhistických stúp byla v rakouském Hüttenbergu v Tibet Center Institutu.

Všech 8 typů stúp zde bylo vystaveno při příležitosti učení hlavního duchovního představitele školy Gelug Jamgön Gyalwä Gyaltsab, Jeho Eminence 104.

Ganden Tri Rinpočhe Lobsang Tenzin a zároveň i oslav 600-tého výročí od založení školy Gelug lámou Je Tsongkhapou.

 

Jsme vděční lidem v Tibet Center Institutu, že nám umožnili výstavu realizovat a paní Andrei za pomoc, bez které by jsme se neobešli. Děkujeme.

PRAHA    duben - květen 2019

První výstava buddhistických stúp v hlavním měste, byla součástí Festivalu ProTibet 2019, tentokrát v pražském Tibet Open House.

Autoři Luboš Plch a Róbert Kekiš Vám prostřednictvím výstavy přiblížili symboliku buddhistických stúp, k jejichž ruční výrobě ve zmenšené podobě se dostali, když se vrátili po několika měsících z cest po jihovýchodní Asii.

Srdečně děkujeme organizaci MOST ProTibet a Tibet Open House, že nám umožnilivýstavu realizovat. Děkujeme.

OLOMOUC    březen 2019

Historicky první výstava Buddhistických stúp

s přednáškou, která byla součástí Festivalu ProTibet 2019 v Olomouci.

Program byl následující:

PÁ 22.3.2019, 17:30 - zahájení výstavy 

NE 24.3.2019, 18:00 - přednáška Vznik buddhistických stúp - Luboš Plch a Róbert Kekiš vyprávěli svůj příběh, jak se dostali k ruční výrobě buddhistických stúp.

Tímto chceme poděkovat organizaci MOST ProTibet, která nám umožnila výstavu realizovat. Děkujeme.

buddhisticke stupy

© 2018 by LPArt

vyroba stup
Most ProTibet